Anders dan anders: de 4 mei Dodenherdenking

Morgen is het 4 mei. De dag van de Nationale Dodenherdenking. Zoals aangekondigd zal er ’s avonds geen herdenkingsbijeenkomst zijn bij het monument in Zuidwolde. We volgen met ons alternatieve programma de lijn van Nationaal Comité 4 en 5 mei:

Vlag halfstok hangen
Tijdens de Nationale Herdenking op 4 mei in de avond hangt de Nederlandse vlag halfstok. Dit jaar roept het comité 4 & 5 mei Nederlanders op om niet alleen na 18.00 uur, maar gedurende de gehele dag de vlag halfstok te hangen.

Taptoe spelen
Het Taptoe-signaal is de muziek, gespeeld door blazers, die de twee minuten stilte inluidt bij de dodenherdenking. De Oranjevereniging roept blazers in Noord- en Zuidwolde op het Taptoe-signaal mee te spelen vanuit huis of tuin om 19:58 uur.

Herdenken bij het monument
De hele dag krijgt u de gelegenheid het monument te bezoeken in de tuin van café Moeke Vaatstra.

Er wordt ’s avonds geen herdenkingsbijeenkomst georganiseerd.

De hele dag is het monument beschikbaar voor het plaatsen van een bloemstuk of het branden van een kaarsje. Houdt bij uw bezoek de richtlijnen van het RIVM in acht.

 

Geef een reactie